Kobieta myjąca zęby

Higiena przed wizytą u dentysty – co powinno znaleźć się w łazience gabinetu stomatologicznego?

Nierzadko zdarza się tak, że pacjenci umówieni są na wizytę u dentysty tuż po pracy lub w przerwie lunchowej. W takim przypadku trudno zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających pacjentów, należy odpowiednio wyposażyć łazienkę w gabinecie stomatologicznym. W toalecie nie może zabraknąć chociażby płynu do płukania ust, plastikowych bądź papierowych kubeczków i jednorazowych szczoteczek z pastą. Takie wyposażenie sprawi, że każdy będzie mógł zadbać o higienę jamy ustnej tuż przed wizytą.

Płyn do płukania ust: ochrona, odświeżenie, odpowiednia higiena

Umieszczenie płynu do płukania ust w łazience gabinetu stomatologicznego to kluczowy element dbania o zdrowie jamy ustnej. Płyn ten nie tylko odświeża oddech, ale także działa antybakteryjnie, pomagając w redukcji ilości szkodliwych drobnoustrojów. Jego obecność to gwarancja lepszego samopoczucia pacjentów. Każdy, kto ma możliwość odświeżenia oddechu tuż przed wizytą u dentysty, czuje się zdecydowanie lepiej i pewniej. Nie zapominajmy więc o obecności płynu do płukania ust w łazience w gabinecie dentystycznym i dbajmy o regularne uzupełnianie braków.

Szczoteczki jednorazowe z pastą: innowacyjne rozwiązanie dla pacjentów

W łazience gabinetu stomatologicznego nie może zabraknąć innowacyjnych szczoteczek jednorazowych z pastą, takich jak te od firmy Akzenta. Stanowią one idealne rozwiązanie dla pacjentów, zapewniając wygodę i skuteczność w jednym. Każda szczoteczka zawiera włókna nasączone pastą, co ułatwia szczotkowanie zębów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy dodatkowo pamiętać o umieszczaniu pasty w łazience w gabinecie. Jednorazowa szczoteczka nasączona pastą i plastikowy kubek zdecydowanie wystarczą do tego, by pacjenci mogli umyć zęby tuż przed wizytą u stomatologa.

Szczoteczki firmy Akzenta dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co sprawia, że wyglądają bardzo estetycznie. Równocześnie każdy z pacjentów – również ci najmłodsi – mają szansę na wybór szczoteczki w swoim ulubionym kolorze. Szczoteczki pakowane są w pojedyncze opakowania, co pozawala zachować higienę, a każdy z pacjentów może mieć pewność, że szczoteczka, której używa, jest sterylnie czysta.

Podobne wpisy