piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaCiałoCzym charakteryzują się igły do mezoterapii?

Czym charakteryzują się igły do mezoterapii?

Igły do mezoterapii to obowiązkowy element wyposażenia każdego gabinetu, który oferuje zabieg mezoterapii igłowej. Specyfika tej procedury każe jednak z dużą uważnością podchodzić do wyboru używanych w jej trakcie produktów, zarówno preparatów, jak i akcesoriów. Aby możliwe było uzyskiwanie pożądanych rezultatów mezoterapii igłowej twarzy i ciała, koniecznie zaopatrz się w odpowiedni sprzęt. O tym, jak to zrobić i na co zwracać uwagę, opowiemy w tym artykule.

Czym wyróżniają się igły do mezoterapii?

W mezoterapii igłowej stosuje się igły medyczne, przeznaczone do iniekcji docierających w głębokie warstwy skóry. Jest to istotna różnica w stosunku do pokrewnego zabiegu — mezoterapii mikroigłowej. W wariancie zabiegu z wykorzystaniem igły oddziałuje się głębiej, w związku z czym odpowiednie akcesoria do tej procedury powinny umożliwiać szczególnie precyzyjną i bezpieczną pracę. Igły do mezoterapii są bardzo cienkie i dobrze naostrzone, pozwalające na wykonywanie wkłuć bez ryzyka naruszenia okolicznych tkanek i pozostawienia trwałych, widocznych blizn na skórze. Dzięki temu klient może bez przeszkód cieszyć się rozświetloną, gładką i odmłodzoną skórą.

Mezoterapię igłową można wykonywać zarówno na twarzy, jak i ciele. Bez względu na obszar zabiegowy, podczas przeprowadzania tej procedury należy zachować szczególną ostrożność. To właśnie dlatego wykonywaniem mezoterapii igłowej zajmują się przede wszystkim lekarze. Ich zadaniem jest nie tylko wykonanie wkłucia i wprowadzenie substancji aktywnych do skóry, lecz również dobranie odpowiedniej grubości igły i przekazanie klientowi wiedzy o tym, jak dbać o skórę po zabiegu.

Na co zwracać uwagę, planując zakup igieł do mezoterapii dla swojego gabinetu?

Na polskim rynku działa wielu producentów i dostawców igieł do mezoterapii. Akcesoria te występują w rozmaitych rozmiarach, co pozwala precyzyjnie dobierać je do potrzeb klientów. Grubsze igły przeznaczone są do wykonywania iniekcji na ciele, zwłaszcza tam, gdzie występuje twarda, grubsza skóra. Węższe egzemplarze są odpowiednie dla skóry twarzy, gdzie szczególnie ważny jest idealny końcowy efekt zabiegu. Zastosowanie cienkich igieł pozwala zmniejszyć dyskomfort odczuwany przez pacjenta podczas wykonywania wkłucia.

Zaleca się zakup igieł do mezoterapii wykonanych ze stali nierdzewnej ostrzonej laserowo. Takie modele zapewnia łatwość i bezpieczeństwo wykonywania iniekcji. Użyte do produkcji igieł tworzywa muszą być sterylne, niepirogenne i nietoksyczne.

Igły do mezoterapii — gdzie ich szukać?

Igły do mezoterapii oraz inne akcesoria i preparaty przeznaczone do wykonywania tego zabiegu można znaleźć w sklepach z profesjonalnymi produktami dla gabinetów medycyny estetycznej i salonów kosmetycznych. Przykładem takiego dostawcy jest polska hurtownia kosmetyczna Cosmed24. Dostępne w jej ofercie igły do mezoterapii występują w różnych grubościach i pochodzą od uznanych w branży producentów. Posiadają również potrzebne certyfikaty oraz oznaczenia zgodne z normą ISO, umożliwiając precyzyjną i bezpieczną pracę.

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments